26 października 2014 roku
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne słowa "Bóg zapłać" składamy za ofiary składane na cele remontowe w naszej parafii. Dzisiejszej niedzieli, ostatniej miesiąca, o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu świętego, a także zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą połączoną z modlitwą rodzin.

2. W tym tygodniu przypadają:
    • we wtorek - święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
    • w środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie nabożeństwa różańcowego
    • w piątek - ostatni miesiąca - modlitwa wypominkowa o godz. 18.00; okazja do spowiedzi od godz. 17.00
    • w sobotę - Uroczystość Wszystkich Świętych; w tym dniu Msze Święte wg następującego porządku: godz. 8.00, 10.00 (dla dzieci), 11.30, 14.00 - na cmentarzu (w przypadku deszczu - w kościele), 18.00; z racji uroczystości, w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna, natomiast zmiana tajemnic różańcowych róż żeńskich przeniesiona zostaje na sobotę 08.11
    • w niedzielę (02.11) - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; jest to pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie każdej Mszy Świętej; o godz. 15.00 - procesja na cmentarzu i modlitwa za zmarłych; zmiana tajemnic różańcowych róży męskiej po Mszy o godz. 8.00

3. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, do piątku włącznie, o godz. 17.30.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w piątek (31.10) o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50. Zachęcamy, aby rodzice, dziadkowie pomogli w przebraniu się za dowolnie wybranego Świętego oraz zapoznali dzieci z krótkim życiorysem. Przypominamy również o konkursie na plakat o świętym Patronie (plakaty można składać do ks. Marcina lub p. Ani do czwartku). Ks. Proboszcz udziela, z wielką radością, uczestnikom Balu, dyspensy od piątkowego postu. Na Bal prosimy, żeby dzieci przyniosły plansze z obrazkami z różańców. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę i przestrzec przed udziałem w zabawach Halloween. Jest to tradycja stojąca w jawnej sprzeczności z chrześcijańską prawdą o zmartwychwstaniu i Świętych obcowaniu. Kultywowanie pogańskich zwyczajów, także w formie dziecięcej, "niewinnej" zabawy, jest wystawianiem się na duchowe zagrożenia.

6. Przy wyjściu z kościoła na skarbonie i przy gazetach wyłożone są karty wypominkowe. Uprzejmie prosimy, by wypełniać je czytelnie (najlepiej pismem drukowanym), podając nazwę ulicy, a imiona pisać w mianowniku. Karty wypominkowe prosimy składać tylko do wystawionej skarbony z napisem "Wypominki". Karty wrzucone do skarbony z napisem "Wypominki - ostatni piątek miesiąca" odczytane będą w piątek, 31.10.

7. Od 01.11 do 08.11 zapraszamy na modlitwę wypominkową na godz. 17.30. Plan wyczytywania kart wypominkowych:
    • sobota (01.11) - karty bez nazw ulic i spoza parafii
    • niedziela (02.11) - karty bez nazw ulic i spoza naszej parafii
    Plan na cały tydzień wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.

8. W dniach od 01.11 do 08.11 Kościół stwarza nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego, w przypadku spełnienia następujących warunków: ofiarowany będzie za zmarłych (każdego dnia można uzyskać tylko raz odpust w int. jednego zmarłego), pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga", dowolnej modlitwy w int. Ojca Świętego, przyjęcie Komunii Świętej i wolność od przywiązania do grzechu.

9. Są wolne intencje mszalne w Uroczystość Wszystkich Świętych.

10. Dzisiaj, w niedzielę (26.10), po Mszy Świętej wieczornej, w salce katechetycznej, odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 42 zaprasza do obejrzenia wystawy prezentującej twórczość wrocławskich nauczycieli. Można na niej zobaczyć m.in. fotografie wykonane przez panią dyrektor szkoły przy ulicy Wałbrzyskiej - panią Janinę Hebisz-Czubę oraz fotografie pani katechetki Anny Pizoń, które przedstawiają m.in. dzieci z naszej szkoły.

12. W niedzielę (09.11) w naszej parafii gościć będziemy Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Jest to w ramach wizytacji kanonicznej, którą w naszym dekanacie odbywa nasz Arcypasterz.
  • W czwartek odbył się pogrzeb zm. Bogdana Szymańskiego, z ul. Czekoladowej.
    Wieczny odpoczynek ...

PLAN ODCZYTYWANIA KART WYPOMINKOWYCH
(01.11 - 08.11.2014r.)

Sobota (01.11) karty bez nazw ulic i spoza parafii