14 września 2014 roku
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Obecna niedziela to druga miesiąca - "gospodarcza" - ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na cele remontowe w parafii.

2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypadają:
    • w poniedziałek - wspomnienie N.M.P. Bolesnej
    • we wtorek - wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
    • w czwartek - wspomnienie św. Stanisława Kostki
    • w sobotę - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Tow.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Są wolne intencje na Mszach Świętych w ciągu tygodnia. Można je zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii.

6. Młodzież od klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne do salki katechetycznej, w środę (17.09) na godz. 19.00. Zgłoszenia do bierzmowania przyjmować będziemy tylko do końca września.

7. W niedzielę (21.09) obchodzony będzie Dzień Środków Masowego Przekazu. Będzie to dzień modlitwy, aby prasa, radio, telewizja, internet  służyły prawdzie i dobru oraz zbliżały ludzi do Boga. Stąd też w przyszłą niedzielę, po Mszach Świętych, zbierane będą ofiary przeznaczona na działanie naszego diecezjalnego Radia Rodzina.

8. Ksiądz Arcybiskup, Józef Kupny, zaprasza do udziału w procesji z relikwiami św. Stanisława oraz św. Doroty, która wyruszy 21 września, o godz. 16.00 z Bazyliki p.w. Św. Elżbiety i przejdzie przez rynek do kościoła p.w. ŚŚ. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta, w czasie której podziękujemy Bogu za opiekę nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską.

9. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza wszystkich diecezjan, a więc i członków naszej wspólnoty parafialnej, na kolejną Archidiecezjalną Pielgrzymkę Duchowieństwa i Wiernych na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach 19 i 20 września, pod hasłem „Maryjo uproś nam łaskę nawrócenia”.

10. Parafia na Klecinie i Dyrekcja ZPO nr 1 pragnie poinformować, iż w ramach "Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego" można oddać swój głos na trzy projekty z Osiedla Klecina obejmujące: boisko z placem zabaw, drogę do szkoły i boisko rekreacyjne. Informacje nt. numerów projektów i strony, na której można głosować, znajdują się na afiszu w gablocie. Zachęcamy do głosowania: www.wroclaw.pl/wbo.

11. Dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej, zapraszamy członków Akcji Katolickiej, na spotkanie.
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Kronika parafialna | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | I-sza Komunia Św. | Bierzmowanie | Cmentarz | Kontakt | Linki