25 września 2016 roku
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejszej niedzieli zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w int. rodzin, na koniec której nastąpi namaszczenie olejami św. Charbela oraz comiesięczna modlitwa rodzin.

2. W tym tygodniu przypadają:
    • we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
    • w środę – wspomnienie św. Wacława;
      adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Ojczyzny od godz. 17.00
    • w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • w piątek – wspomnienie św. Hieronima;
      jest to ostatni piątek miesiąca – modlitwa wypominkowa o godz. 18.00
    • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    • w niedzielę (02.10) – pierwszą miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie każdej Mszy Świętej;
      po Mszach Świętych zbiórka na rzecz Radia Maryja i Telewizji Trwam

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. Zapraszamy na Nieszpory – niedziela godz. 17.30.

5. Dzisiaj po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka charytatywna dla małej Matyldy, naszej parafianki, której leczenie wymaga wkładu dużych środków finansowych.

6. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik, tradycyjnie związany ze wspólnotową modlitwą różańcową. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z naszej parafii.

7. W środę (28.09), w salce na plebani, o godz. 19.00, odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która w tym roku pragnie rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca września.

8. W sobotę (01.10) o godz. 15.00 będzie miała miejsce Msza Święta z udziałem pielgrzymów z Czerniny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Parafialna pielgrzymka do Częstochowy i okolic będzie miała miejsce 08.10. Zapisy w klubie Seniora w poniedziałek między godz. 10.00-11.00.

10. Biuro podróży Panorama zaprasza na Narodową Pielgrzymkę do Włoch w dniach 20-27.10.2016r. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablotach.

11. Skauci Europy zapraszają na spotkanie organizacyjne rodziców zainteresowanych zapisaniem do harcerstwa dziewczynek uczęszczających od 3 do 5 klasy szkoły podstawowej włącznie. Odbędzie się ono za tydzień w niedzielę (2 października) po Mszy świętej wieczornej oraz uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku harcerskiego. Planowanym miejscem spotkania jest salka parafialna.

• W czwartek odbył się pogrzeb zm. Teresy Anklewicz z ul. Zabrodzkiej.
    Wieczny odpoczynek ...
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | LSO | Pielgrzymki | Cmentarz | Kontakt | Linki