24 maja 2015 roku
VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Serdeczne słowa „Bóg zapłać” składamy wszystkim, wsparli materialnie ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.

2. W obecną niedzielę, w naszej parafii, przeżywamy Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Dzisiaj także po Mszy Świętej wieczornej konferencja o. Maksymiliana Stępnia OSPPE „Chrystus – budowanie na skale relacji w małżeństwie”.

3. W tym tygodniu przypadają:
    • w poniedziałek – święto N.M.P. Matki Kościoła; w tym dniu „majówka” także w Zabrodziu, przy krzyżu o godz. 19.00
    • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza
    • w środę – Nowenna do Matki Bożej w czasie nabożeństwa majowego
    • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; ostatni miesiąca – modlitwa wypominkowa o godz. 18.00
    • w niedzielę (31.05) – uroczystość Najświętszej Trójcy; jest to ostatnia niedziela miesiąca – zbiórka na Radio Maryja i Telewizję Trwam; Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu o godz. 13.00; o godz. 17.30 – modlitwa rodzin

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci N.M.P. – od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej, w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

6. Istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych w bieżącym tygodniu. Zamawiać je można po Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii.

7. W środę (27.05) zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, na godz. 19.00, do salki parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę (31.05) odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą Świętą sprawowaną w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, o godz. 12.30.

9. W czwartek (04.06) przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała – ołtarze: ul. Kościelna, kapliczka w parku, ul. Buraczana i przy kościele.
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Kronika parafialna | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | I-sza Komunia Św. | Bierzmowanie | LSO | Cmentarz | Kontakt | Linki