19 października 2014 roku
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne słowa "Bóg zapłać" pragniemy złożyć za ofiary dzisiaj składane, z racji niedzieli "gospodarczej". W całości są one przeznaczone na cele remontowe w naszej parafii.

2. W tym tygodniu przypadają:
    • w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Kantego
    • we wtorek - wspomnienie św. Jakuba Strzemię
    • w środę - wspomnienie św. Jana Pawła II
    • w niedzielę (26.10) - uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu o godz. 13.00; po wieczornej Mszy Świętej - modlitwa rodzin

3. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową, codziennie, o godz. 17.30. Prosimy, aby dzieci przychodziły pięć minut przed rozpoczęciem nabożeństwa na krótką katechezę różańcową.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. W obecną niedzielę rozpoczyna się tzw. tydzień misyjny, czas szczególnie poświęcony modlitwie w intencji misjonarzy i dzieł misyjnych. Po Mszach Świętych można nabyć kalendarze misyjne oraz książki i filmy o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Dodatkowo zapraszamy na krótki koncert dedykowany dziełom misyjnym, który odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 11.30, w kościele.

6. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele.

7. Przy wyjściu z kościoła na skarbonie i przy gazetach wyłożone są karty wypominkowe. Uprzejmie prosimy, by wypełniać je czytelnie (najlepiej pismem drukowanym), podając nazwę ulicy, a imiona pisać w mianowniku. Karty wypominkowe prosimy składać tylko do wystawionej skarbony z napisem "Wypominki". Karty wrzucone do skarbony z napisem "Wypominki - ostatni piątek miesiąca" odczytane będą w piątek, 31.10.

8. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania - środa (22.10), o godz. 19.00, w salce parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę (26.10), w kościele św. Elżbiety we Wrocławiu (kościół garnizonowy), o godz. 13.30 odprawiona zostanie Msza Święta, która rozpocznie V Marsz Mężczyzn. Szczegółowe informacje zamieszczone są na afiszu w gablotach.

10. Rada Osiedla wraz z Filią Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej, zaprasza na spotkanie z doktorem weterynarii, Tomaszem Tarkowskim. Spotkanie pod hasłem  - Zwierzę w domu-wartość niezwykła - odbędzie się w poniedziałek (20.10), o godz 17.00, w siedzibie biblioteki przy ul. Morelowskiego 43.
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Kronika parafialna | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | I-sza Komunia Św. | Bierzmowanie | Cmentarz | Kontakt | Linki