10 listopada 2019 roku

1. Dzisiaj niedziela tzw. gospodarcza – ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii.

2. W poniedziałek 11 listopada świętujemy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej racji zapraszamy na Mszę Św. na godz. 9.00, podczas której będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności. Za zgodą Konferencji Episkopatu Polski w Święto Odzyskania Niepodległości, po Mszy Świętej odśpiewamy hymn narodowy. Prosimy w tym dniu wywiesić flagę państwową.

3. Ze względu na święto państwowe - 11 listopada dniem wolnym od pracy - Kancelaria Parafialna nieczynna.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w Europejskim Spotkaniu Młodych we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020r. Poszukujemy rodzin, które mogłyby ugościć młodych pielgrzymów z całej Europy. Wolontariusze rozdają deklaracje po Mszach Świętych i przyjmują wypełnione (deklarację w formacie pdf można pobrać tutaj). Do 15 listopada potrzebujemy mieć rozeznanie, ilu pielgrzymów jesteśmy w stanie przyjąć.

5. Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe za zmarłych – serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

6. Organizujemy wyjście do Dolnośląskiego Centrum Filmowego przy ul. Piłsudskiego na film NIEPLANOWANE dnia 11 listopada. Do wyboru godziny seansu: 14:30 i 16:45, koszt 15 zł/os. Szczególnie zapraszamy uczniów klas 8 z rodzicami, kandydatów do bierzmowania z rodzicami i wszystkich zainteresowanych tematyką aborcji.
    Zapisy w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast prowadzony przez harcerki.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
    Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Miłujcie się, Mały Rycerzyk Niepokalanej.

9. W piątek odbył się pogrzeb śp. Teofili BUTRYN z ul. Karmelkowej.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | Intencje mszalne | Skauci Europy | Cmentarz | Kontakt | Linki