10 grudnia 2017 roku
II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza niedziela – druga miesiąca – tzw. gospodarcza – ofiary zbierane przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom duchowym i materialnym.

2. W tym tygodniu przypadają:
    • we wtorek – wspomnienie N.M.P. z Guadalupe
    • w środę – wspomnienie św. Łucji;
      adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Ojczyzny od godz. 17.00;
      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 (pod koniec adoracji)
    • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża
    • w niedzielę (17.12) – w czasie wieczornej Mszy Świętej modlitwa rodzin; na zakończenie modlitwy namaszczenie olejami św. Charbela

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. Zapraszamy na Msze Święte ku czci Matki Bożej tzw. Roraty, odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

5. Dzisiaj po Mszach Świętych przedstawiciele Wspólnoty Rodzin kwestują na rzecz 2-letniej Ani Cisło, która cierpi na obustronny niedosłuch. Natomiast harcerze Skauci Europy prowadzą kiermasz ciast, z którego dochód jest przeznaczony na działalność jednostki.

6. Akcja Katolicka zaprasza na kiermasz świąteczny, na którym można zaopatrzyć się w kartki świąteczne, kalendarze, a także w książkę z kazaniami ks. Prałata Stanisława Rogalskiego.

7. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę (23.12).

8. Uroczysta Msza Święta chrzcielna będzie odprawiona w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26.12) o godz. 13.00.

9. Od poniedziałku rozpoczyna się zbiórka żywności, która przekazana zostanie rodzinom w trudniejszej sytuacji materialnej w naszej parafii. Produkty żywnościowe można składać przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. W przyszłą niedzielę Schronisko Brata Alberta rozprowadzać będzie talerzyki miłosierdzia, a także zbierać będzie używaną odzież.

11. Wspólnota Rodzin zaprasza na Mszę Świętą roratnią w sobotę o godz. 7.00.

• W piątek odbył się pogrzeb zm. Jana Gliwińskiego, a w sobotę zm. Stanisława Kowalczyk.
    Wieczny odpoczynek ...
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | I-sza Komunia Św. | Bierzmowanie | LSO | Skauci Europy | Pielgrzymki | Cmentarz | Kontakt | Linki