15 października 2017 roku
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejszej niedzieli, po każdej Mszy Świętej, zbiórka ofiar na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia z racji Dnia Papieskiego. Składamy serdeczne słowa Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom duchowym i materialnym.

2. W tym tygodniu przypadają:
    • w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej
    • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
    • w środę – święto św. Łukasza;
      adoracja Najświętszego Sakramentu w int. Ojczyzny o godz. 17.00;
      Nowenna do Matki Bożej w czasie nabożeństwa różańcowego
    • w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego
    • w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię
    • w niedzielę (15.10) – zbiórka ofiar;
      po Mszy Świętej o godz. 11.30 – obrzęd błogosławieństwa zwierząt

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia kalendarze naszej Archidiecezji.

4. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych.

5. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Zatrzymaj aborcję prosi o poparcie. Podpisy wraz z numerem PESEL zbierane są w przedsionku kościoła.

6. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się we wtorek (31.10) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50. Zachęcamy, aby rodzice, dziadkowie pomogli w przebraniu się za dowolnie wybranego Świętego oraz zapoznali dzieci z krótkim życiorysem. Zapraszamy również do konkursu na plakat o świętym Patronie (plakaty można składać do ks. Marcina i p. Ani Pizoń). Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę i przestrzec przed udziałem w zabawach Halloween. Jest to tradycja stojąca w jawnej sprzeczności z chrześcijańską prawdą o zmartwychwstaniu i Świętych obcowaniu. Kultywowanie pogańskich zwyczajów, także w formie dziecięcej, "niewinnej" zabawy, jest wystawianiem się na duchowe zagrożenia. Prosimy także o pomoc rodziców, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie Balu. Zgłaszać się można do ks. Marcina.

7. Przy wyjściu z kościoła, na skarbonie i przy gazetach, wyłożone są karty wypominkowe. Uprzejmie prosimy, by wypełniać je czytelnie (najlepiej pismem drukowanym), podając nazwę ulicy, a imiona pisać w mianowniku. Karty wypominkowe prosimy składać tylko do wystawionej skarbony z napisem "Wypominki".
  • W poniedziałek odbył się pogrzeb zm. Marii Krauze z ul. Wolinian.
    Wieczny odpoczynek ...
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | I-sza Komunia Św. | Bierzmowanie | LSO | Skauci Europy | Pielgrzymki | Cmentarz | Kontakt | Linki