18 listopada 2018 roku

• we wtorek (20.11.) – św. Rafała Kalinowskiego
    • w środę (21.11.) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
    • w czwartek (22.11.) – św. Cecylii- patronka organistów

3. W przyszłą niedzielę - ostatnią miesiąca - godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna, o godz. 18.00 Msza Św. Wotywna o Duchu Św.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej wieczornej 25 listopada.

5. W przyszłą niedzielę gościmy ks. Prefekta Marcina, który przybliży nam tematykę misji, a Stowarzyszenie misyjno-charytatywne będzie kwestowało na ten cel.

6. Za tydzień zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonany własnoręcznie przez harcerki należące do Skautów Europy. Całkowity dochód przeznaczony jest na obóz zimowy.

7. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Matek Katolickich organizuje kiermasz dobrej książki, a także do nabycia kartki pocztowe. W ten sposób możemy wesprzeć dziecko chore na autyzmem.

8. Zapraszamy młodzież do Hali Orbita NA SŁOWO- wydarzenie nie z tego świata - dnia 23 lutego 2019r. Zapisy i informacje w zakrystii, na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: http://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/na-slowo/

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Tropem gorzkiego cukru - pocztówka z dawnej Kleciny

To już ostatni dzwonek, aby jeszcze zajrzeć do rodzinnych albumów i odszukać zdjęć z dawnych czasów życia na wiosce Klettendorf (osiedla Wrocławia).

Projekt Tropem gorzkiego cukru-pocztówka z dawnej Kleciny jest organizowany w ramach 8 edycji MIKROGRANTÓW przez grupę lokalną KLECINIANIE i będzie realizowany od 15.11 do 16.12.2018.

Projekt skierowany jest dla szerokiej grupy odbiorców nie tylko z osiedla Klecina, polegać będzie na organizacji szeregu zadań dla grupy międzypokoleniowej, którego głównym celem będzie, przypomnienie i zachowanie w pamięci uczestników spotkania, historii dawnej małej wsi, której losy w czasie II wojny światowej, radykalnie przeobraziły się ze słodkich na gorzkie. Poznanie losów byłej Cukrowni Klecina, gdzie Polacy byli zmuszani do pracy w czasie II wojny światowej. Poznanie historii Pałacu w Parku Klecińskim oraz kościoła ewangelickiego.

W ramach projektu będą realizowane w SP 42, ul. Wałbrzyska 50, sala 56, następujące po sobie zadania:

15.11, godz. 17:00 Spotkanie międzypokoleniowe z poczęstunkiem dla rodzin (wnuczek, rodzic, babcia, prababcia) oraz świadków historii, na którym najstarsi mieszkańcy Kleciny, będą mogli opowiedzieć jak wyglądała dawniej Klecina i co działo się na tym terenie w czasie przed i powojennym.

Warsztaty plastyczne z możliwością nauki dla chętnych, które mogły by upamiętnić osiedle Klecina i były projektem pocztówek o Klecinie i makiety:

• 22.11. godz. 17:00 Rysunek
  • 29.11. godz. 17:00 Malarstwo
  • 06.12. godz. 17:00 Rzeźba
  • 13.12. godz. 17:00 Wernisaż z wystawą pocztówek, makiety i degustacją ciast
  • 16.12. godz. 14:00 – 16:00 Spacer po Klecinie śladami historii.

W trakcie trwania tych spotkań i warsztatów, mieszkańcy będą mogli dzielić się swoimi najnowszymi historiami prezentując przy tym swoje materiały, zbiory fotograficzne i inne pamiątki.

Zapisy na spotkanie lub warsztaty przyjmowane są telefonicznie przez cały okres trwania projektu pod nr 507325406

Partnerem projektu jest STREFA KULTURY WROCŁAW
Koordynator projektu: Bogusława Przewłoka

Zainteresowanych Klecinian serdecznie zapraszamy!