Kościół

Kościół został zbudowany w latach 1905-1906 wg projektu wrocławskich architektów Gasego i Bötchera na linii północ – południe w stylu neogotyckim, z wieżą i wejściem głównym od strony południowej, a prezbiterium od strony północnej. Wieża znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego i fasady kościoła. Na wieży umieszczony jest zegar oraz kurant wygrywający melodie, np. Apelu Jasnogórskiego. W nocy wieża i fasada kościoła są iluminowane.

Do kościoła wchodzi się przez przedsionek. Po bokach znajdują się wejścia na balkony. Z przedsionka na wprost dalej wchodzi się do hali kościoła. Składa się ona z nawy głównej oraz dwóch naw bocznych. Z tyłu nawy głównej znajduje się balkon z organami. Drewniane balkony są także w obu nawach bocznych, każdy wsparty na dwóch filarach. Okna kościoła zdobią witraże (niektóre z pocz. XX stulecia): wiele ufundowanych lub odrestaurowanych w ostatnich latach z fundacji parafian. Na ścianach naw bocznych natomiast znajdują się stacje Drogi Krzyżowej wykonane techniką mozaiki szklanej. Nawę główną zamyka prostokątne prezbiterium, do którego z prawej strony jest wejście z zakrystii. Na frontowej ścianie prezbiterium nad tabernakulum umieszczono dużą kamienną rzeźbę Ukrzyżowanego. Nad nią okno z witrażem przedstawiającym patronkę kościoła – Najświętszą Marię Pannę Królową Polski. Na bocznych ścianach prezbiterium ułożono dwa duże ceramiczne obrazy mozaikowe: "Emaus" oraz cudowne rozmnożenie chleba.

W okresie zimowym wnętrze kościoła jest ogrzewane.

Zdjęcia kościoła można obejrzeć w fotogalerii.
  Aktualności | Parafia | Msze Św. i nabożeństwa | Grupy | Historia | Patronka parafii | Z życia parafii | Kościół | Fotogaleria | I-sza Komunia Św. | Bierzmowanie | LSO | Skauci Europy | Pielgrzymki | Cmentarz | Kontakt | Linki