NIEDZIELA PALMOWA
14 kwietnia 2019 roku

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Zapraszamy wszystkich na poświęcenie palm i uroczystą procesję o godz. 10.00. Spotykamy się przed kościołem; druga niedziela miesiąca – tzw. gospodarcza – ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele remontowe parafii.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

3. Parafialny oddział Caritas wraz z oddziałem Akcji Katolickiej prowadzą Kiermasz świąteczny. Zachęcamy do zakupu świec i baranków Caritas, kartek świątecznych, palm oraz zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin z naszej parafii.

4. Wspólnota Uwielbienia zaprasza na wielkopostne czuwanie w Wielki Czwartek o godz. 20.00. Jak co roku, poświęćmy ten czas na chwilę refleksji, modlitwy i śpiewu.

5. Prosimy dzisiaj zgłaszać chorych do zakrystii, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami. Nie dotyczy osób, których regularnie odwiedzamy.

6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

7. Wspólnota parafialna Odnowy w Duchu Św. zaprasza na cykl katechez, których tematem będzie Dekalog. Prowadzić je będzie o. Krzysztof Sikora Misjonarz Miłosierdzia. Pierwsza katecheza we wtorek 30 kwietnia, o godz. 18.00.

8. Parafia organizuje kolonię dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie parafii w terminie 23-30 czerwca br. do Gdyni. Koszt 650zł/os. Zgłoszenia do 30 kwietnia z zaliczką 100zł, informacje u ks. Piotra.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Rycerzyk Niepokalanej, Nowe Życie, Miłujcie się.

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO

• WIELKI CZWARTEK (18 kwietnia 2019r.)
    • Liturgia Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
    • po Mszy Świętej - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji i adoracja do godz. 22.00
    • w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.00
    • kościół będzie zamknięty do godz. 17.00

• WIELKI PIĄTEK (19 kwietnia 2019r.)
    • Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 18.00
    • adoracja Najświętszego Sakramentu - od godz. 8.00 do 18.00
    • o godz. 8.00 Godzinki o Grobie Pańskim
    • Droga Krzyżowa – godz. 9.00
    • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00 ( I dzień Nowenny)
    • po liturgii - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00
    • Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego

• WIELKA SOBOTA (20 kwietnia 2019r.)
    • Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 21.00
    • adoracja Najświętszego Sakramentu - od godz. 8.00 do 15.30
    • o godz. 8.00 Godzinki o Grobie Pańskim
    • poświęcenie pokarmów - od godz. 9.00 do 13.30 (co pół godziny);
    • poświęcenie pokarmów w Zabrodziu – godz.14.00 (przy krzyżu)
    • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00 ( II dzień Nowenny ), ostatnie poświęcenie pokarmów
    • prosimy przynieść świece na liturgię Wigilii Paschalnej
    • od godz. 16.00 do 19.00 sprzątanie świątyni ( kościół będzie zamknięty)

• NIEDZIELA I PONIEDZIAŁEK UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21, 22 kwietnia 2019r.)
    • MSZE ŚWIĘTE - godz. 8.00, 10.00, 11.30, 16.30, 18.00
    • w tych dniach nie będzie Nieszporów
    • taca z II dnia świąt przeznaczona jest na Seminarium Duchowne